Oferta edukacyjna " Z wdzięczności dla Niepodległości"

Tematyka pogadanki do warsztatów:

W teatrze historii

Podczas zajęć przeniesiemy się do roku 966, by dowiedzieć się, w jakich okolicznościach powstało państwo Polskie. Zaprezentowane zostaną postaci pierwszych władców: Mieszka I, Bolesława Chrobrego. Przeanalizujemy decyzje oraz ich przyczyny i konsekwencje. Przywołamy też inne ważne wydarzenia w polskiej historii, m.in. chrzest Polski, bitwę pod Grunwaldem, Konstytucję 3 Maja, rozbiory czy powstania narodowe.

Warsztaty z pogadanką:

Patriotyzm na co dzień

Polacy w obliczu braku ojczyzny otaczali się nierzadko przedmiotami o wymowie patriotycznej. Była to swego rodzaju tęsknota do utraconego kraju, dbałość o pamięć związana z wydarzeniami, postaciami, symbolami Polski, pewien przejaw patriotyzmu. Na zajęciach zaprezentujemy kilka takich przykładów a następnie ozdobimy swój przedmiot (bawełnianą torbę) wizerunkiem orła lub innym motywem odzwierciedlającym nasze rozumienie patriotyzmu.

Materiały: torba bawełniana, farby do tkanin , szablony, pędzle

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42.
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 120 min.

WAŻNE INFORMACJE!

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.
  • Oferta edukacyjna adresowana jest również do dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych oraz klas integracyjnych oraz osób niepełnosprawnych.
  • Istnieje możliwość dostosowania treści zajęć (po uprzednim ustaleniu z prowadzącym) do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

Prowadzący: Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz, Anita Ryba, Katarzyna Pająk, Katarzyna Żylińska-Łuc

Ceny: warsztaty z pogadanką – 4-7 zł

Osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny.

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstaw programowych:

Klasy VI-VIII: j. polski: I.1, II.1, 2.8, 3.1, 3.2, 11, 12, 13; plastyka; 1.1), 1.2), 1.6), II.1), II.3), III.1), III.2), III.3); historia: 2.1), 2.2), 2.3), 3.1), 3.2), 3.3), 3.13), 5,1), 5.2), 5.3), 5.4); wiedza o społeczeństwie: 8.1), 8.2), 9.1), 10.1), 10.2), 11.1), 11.2).