dostępność

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:


  • Drukuj
  • E-mail

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego przy ul. Rozwadowskiej 12 jest przestrzenią dostępną pod względem architektonicznym dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Drzwi wejściowe oraz ciągi komunikacyjne są szerokie, toalety, szatnie i sklepik dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Komunikację wewnątrz budynku ułatwia winda.

 

 

Wskazówki dotyczące dojścia do budynku Galerii

Samodzielne poruszanie się na wózkach ułatwiają linie autobusowe 1, 3, 4 i 19, które mają opuszczane rampy. Najbliższy przystanek autobusowy to Rozwadów – Rynek, skąd należy kierować się w stronę ul. Dąbrowskiego. Można też dojść ul. Rozwadowską. Wchodząc do Galerii wejściem od strony parkingu (od ul. Dąbrowskiego),  po otwarciu drzwi wejściowych należy skręcić w lewo, gdzie z poziomu niskiego parteru (-1) winda dociera do wszystkich kondygnacji budynku. Na poziomie (0) znajduje się punkt informacyjny, kasa/sklepik, szatnia, toalety. Należy wjechać windą na pierwsze piętro, gdzie jest wejście na wystawę czasową i toalety, a następnie na drugie piętro gdzie zlokalizowana jest Galeria.

Osoby przyjeżdżające samochodami mogą skorzystać z parkingu, na którym wyznaczone jest miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Wjazd na parking znajduje się od ul. Dąbrowskiego.

Edukacja

W stałej ofercie Galerii znajdują się lekcje dostosowane do potrzeb grup osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  i klas integracyjnych.

 

System komunikacji

Orientację w przestrzeni ułatwia system głośnomówiący zamontowany w windzie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj