Oferta edukacyjna do wystawy „Kossakowie - co za sukces, co za popularność, grad zaszczytów, honorów”

Na ekspozycji

Pędzlem i piórem

Spotkanie na ekspozycji będzie okazją by zapoznać się z artystycznym dorobkiem trzech pokoleń twórczej rodziny Kossaków. Malarskie zainteresowania artystów, dobór przez nich historycznych tematów, pozwoli również przenieść się do czasów dawnej Rzeczpospolitej i opowiedzieć o najważniejszych i najciekawszych faktach związanych z naszą historią.

Dla grup z dysfunkcją wzroku klasyczne oprowadzanie uzupełnione zostanie metodą audiodeskrypcji. Dla grup z dysfunkcją słuchu są możliwe zajęcia w języku migowym, natomiast dla osób korzystających z aparatów słuchowych możliwość użycia pętli indukcyjnej wspomagającej słyszenie.

Wrsztaty plastyczne

Kopiści na start!

Podczas warsztatów dzieci stworzą za pomocą kalki maszynowej i ołówka, kopie oglądanych na wystawie dzieł. Materiały: kalka maszynowa, blok rysunkowy, ołówki.

W drzeworytni Kossaka

Dowiemy się na czym polega technika drzeworytu i w jaki sposób stworzyć w tej technice graficznej stronę czasopisma. Materiały: drewniane deseczki, dłuta graficzne, papier, wałki, farba graficzna.

Panoramiczne widokówki

Na zajęciach dowiemy się czym jest malarstwo panoramiczne i jak powstawały panoramy, m.in. Panorama Racławicka. Następnie przystąpimy do tworzenia wielkoformatowych obrazów obejmujący całą widzialną przestrzeń wokół obserwatora. Materiały: tektury, taśmy papierowe, nożyczki, ołówki, węgiel rysunkowy, farby, pędzle.

Malarskie impresje nadwornego malarza Wojska Polskiego

Warsztaty dotyczące malowania scen batalistycznych, a za modeli posłużą nam papierowe żołnierzyki, które wcześniej sami wykonamy. Materiały: brystol, tektura, farby, pędzle, nożyczki, ołówki.

INFORMACJE DLA OPIEKUNÓW:

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 229, 15 842 00 42, 15 844 85 56 wew.15.
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. pracy muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, zależy jest od rodzaju zajęć: od 45 do 90 min.
  • Istnieje mozliwość skorzystania z oferty bezpłatnie.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.
  • Istnieje możliwość dostosowania tematyki lekcji np. do wymagań programu szkolnego.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
ul. Sandomierska 1