Program edukacyjny do wystawy „Od Matejki do Utagawy. Rysunki i ryciny z kolekcji KUL”

Na ekspozycji:

Od Matejki do Utagawy

W trakcie lekcji uczniowie poznają podstawowe zasady i niuanse zazwyczaj mało odróżnialnych przez widzów podstawowych technik i pojęć artystycznych, takich jak rysunek, grafika (rycina, miedzioryt, drzeworyt), akwarela, pastel. Nauczą się również dostrzegać różnice w podejściu do sztuki dawnych twórców z kręgów artystycznych Europy i Azji. Przy okazji będą mogli obejrzeć mało znane dzieła takich artystów, jak: Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski oraz Willem Jacobsz Delff, Charles de La Haye czy Utagawa Kuniyoshi i Kawase Hasui na wystawie ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Warsztaty plastyczne:

Barwny drzeworyt od kuchni

Czy na drewnianej, kuchennej desce do krojenia może powstać dzieło graficzne? Podczas warsztatów udowodnimy, że jest to możliwe! Dowiemy się na czym polega technika drzeworytu i w jaki sposób stworzyć z deski do krojenia matrycę graficzną, z której wyczarujemy kolorowe odbitki. Materiały: drewniane deski do krojenia, dłuta graficzne, papier, wałki, farba graficzna.

Prasowane ryciny na tkaniny!

Czy widziane na wystawie rysunki i ryciny można “przenieść” ze ścian np. na koszulki czy serwety? Na zajęciach nauczymy się jak za pomocą drukarki i żelazka nadać nowe życie dizajnerskim dodatkom. Materiały: przyniesoine przez uczestników tkaniny (koszulki, serwety), żelazko, kalka, farby do tkanin.

• Warsztaty muzealne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 844 85 56 wew.15, 797 120 229
  • Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. pracy muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, czas trwania uzależniony jest od rodzaju warsztatów: od 60 min. do 90 min.

• opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • w przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną
  • nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
ul. Sandomierska 1
37-464 Stalowa Wola

Prowadzący: warsztaty :Edyta Lisek – Lubaś, Dominika Zborowska

lekcje: Marek Wiatrowicz, Dominika Zborowska, Joanna Wójcik

Ceny:

lekcje - 3 zł

warsztaty plastyczne - 5/8 (w zależności od materiałów)