fragment Mała Panorama Racławicka Wojciech Kossak, wł. prywatna fragment Mała Panorama Racławicka Wojciech Kossak, wł. prywatna

Oferta edukacyjna do wystawy „Kossakowie - co za sukces, co za popularność, grad zaszczytów, honorów”

Wystawa Kossakowie - co za sukces, co za popularność, grad zaszczytów, honorów prezentuje, bogaty artystyczny dorobek tej niezwykle uzdolnionej rodziny. Jej protoplastą był Juliusz, miłośnik koni, autor obrazów historycznych, batalistycznych i rodzajowych, który malował ku pokrzepieniu serc. Twórczość całej malarskiej familii skupiała się wokół wydarzeń współczesnych artystom i historii Polski: powstań narodowych, walk napoleońskich oraz romantycznej wizji żołnierza polskiego. Wystawa jest doskonałą okazją, by z bliska poznać malarskie dzieła najwyższej próby.

Towarzyszący wystawie bogaty program edukacyjny, dedykowany każdej grupie wiekowej, przybliży nie tylko dorobek artystyczny niezwykle uzdolnionej rodziny Kossaków, ale też historyczne fakty i mity z dziejów Rzeczpospolitej.  Podczas warsztatów plastycznych poznane techniki artystyczne i tematy podejmowane przez prezentowanych artystów, zainspirują uczestników by stworzyć: panoramiczną widokówkę, graficzną ilustrację do czasopisma, obraz sceny batalistycznej oraz  replikę jednego z dzieł Kossaków.

Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej znajdują się na naszej stronie w zakładce edukacja.