Program edukacyjny do wystawy „Od Matejki do Utagawy. Rysunki i ryciny z kolekcji KUL”

Na ekspozycji i warsztaty plastyczne

Twórcze zabawy linią

Jak za pomocą kreski wyczarować kawałek świata? Podczas zajęć opowiemy o ludziach posiadających tę umiejętność - artystach posługujących się w swojej twórczości min. rysunkiem i grafiką. Zajęcia będą okazją by zapoznać dzieci z wybranymi terminami związanymi ze sztuką, takimi jak: artysta, dzieło sztuki, kolekcja, rysunek, grafika itd.

W części plastycznej dzieci pokonają drogę od pierwszych niezdarnych kresek do rysowania kontrolowanego. Na podstawie prostych figure geometrycznych z kilku kresek wyczarujemy motywy zaczerpnięte z oglądanych rysunków. Materiały: blok rysunkowy, kredki.

• Warsztaty muzealne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 844 85 56 wew.15, 797 120 229
  • Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. pracy muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, czas trwania uzależniony jest od rodzaju warsztatów: od 60 min. do 90 min.

• opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • w przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną
  • nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli