Oferta edukacyjna do wystawy "Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci"

OFERTA DLA GOŚCI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

(oferta skierowana do osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową)

Lekcje

Po co nam książki?

W ramach zajęć warsztatowych zastanowimy się nad sensem czytania. Porozmawiamy o tym, jak czytanie wpływa na rozwój naszej wyobraźni. Przypomnimy znaną i lubianą literaturę dziecięcą – m.in. poezję Juliana Tuwima i Ludwika Jerzego Kerna, a także poznamy prozę współczesnych autorów książek dla dzieci. Pomówimy o najchętniej czytanych książkach i zastanowimy się, które pozycje w szkolnej bibliotece są najbardziej rozchwytywane.

Co zrobić z tym kłopotem?

Czy zdarzyło się Wam kiedyś przypalić żelazkiem ulubione ubranie albo pamiątkowy obrus? W takiej sytuacji myślimy zwykle, że tak zniszczony materiał do niczego już się nie nadaje… Nic bardziej mylnego! Udowodnimy Wam, że przypalony ślad, który zostawia po sobie stopa żelazka może stać się inspiracją do stworzenia bardzo wielu różnorodnych ilustracji. Zainspirowani publikacją „Moc kłopotów” Iwony Chmielewskiej, spróbujemy dać drugie życie tym pozornie zniszczonym materiałom. W tym celu wykorzystamy specjalne szablony i specyficzną technikę barwienia papieru watą i pastelami.

Kolorowa orkiestra

Jak brzmi puzon, a jak trąbka? Czy można dźwięki opisać słowami? Jak zilustrować muzykę? Zainspirowani książką „Wszystko gra” spróbujemy samodzielnie narysować orkiestrę i różnymi technikami plastycznymi oddać dźwięki, które wydają instrumenty. Na koniec stworzymy też własne trąbki i piszczałki, które będziecie mogli zabrać ze sobą do domu.

INFORMACJE DLA OPIEKUNÓW:

•             Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 229

•             Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.15 do 15.30

•             Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

•             Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas prowadzenia zajęć!

•             W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

•             Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce: ul. Staszica 14 (lokal po dawnej Bibliotece Miejskiej), 37-450 Stalowa Wola

Prowadzący: Katarzyna Żylińska - Łuc, Beata Trybuła, Dominika Zborowska
WSTĘP BEZPŁATNY