Oferta edukacyjna do wystawy „Ściana mówi – Głosy niesłyszanych"

NOWOŚCI EDUKACYJNE

wystawa „Ściana mówi – Głosy niesłyszanych"

Oferta edukacyjna

„Ściana mówi – Głosy niesłyszanych" to polsko-amerykański projekt artystyczny poświęcony losom polskich dzieci i młodzieży dotkniętych okupacją nazistowską i sowiecką w czasie II wojny światowej. Składa się na niego kilka warstw:

1. interaktywna wystawa multimedialna, która pozwala widzom nie tylko dotykać artefaktów, sterować instalacją wideo, ale również poprzez własne wpisy na cegłach kształtować treść oraz plastyczny wyraz ekspozycji,

2.  relacje Polaków – świadków, którzy w wyniku wojny osiedlili się w Stanach Zjednoczonych,

3. most budowany między doświadczeniami polskich dzieci i młodzieży dotkniętych II wojną światową a współczesnymi widzami amerykańskimi i polskimi i ich osobistymi ciężkimi przeżyciami wyrażanymi przez wpisy dokonane na cegłach.

Ekspozycji towarzyszy bogaty program warsztatów i lekcji muzealnych skierowany zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych odbiorców.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu w zakładce "Edukacja".