Program edukacyjny do wystawy „Rozwadowski Sokół na skrzydłach niepodległości”.

Warsztaty muzealne

Dawno, dawno temu w Rozwadowie…

Na podstawie historii Rozwadowa dowiemy się m. in. czym charakteryzowało się dawne miasto, jaką miało zabudowę, do czego służył rynek, czym zajmowali się mieszkańcy Rozwadowa. Poznamy króla Jana III Sobieskiego i jego związek z Rozwadowem. Krótki spacer uliczkami dawnego miasta, podczas którego będziemy zadawać wiele pytań i szukać odpowiedzi, zakończymy działaniami plastycznymi w wyniku których pomalujemy gotowe elementy – budynki i stworzymy wspólnie makietę miasta.

Tajemnice sokolich murów

Na ekspozycji porozmawiamy o dawnych mieszkańcach Rozwadowa. Dowiemy się jak spędzali wolny czas odwiedzając Rozwadowskiego Sokoła. Spróbujemy również rozszyfrować dlaczego miejsce to otrzymało nazwę właśnie takiego ptaka. Wspólnie go opisując, opowiemy o cechach charakterystycznych. W części plastycznej stworzymy swojego sokoła metodą wyklejania.

• Lekcje i warsztaty muzealne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. (lekcje): 15 842 00 42 (warsztaty): 15 844 85 56 wew.15, 797 120 229
  • Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. pracy muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, czas trwania uzależniony jest od rodzaju warsztatów:
  • spotkanie na ekspozycji 45-60 min.
  • spotkanie na ekspozycji z częścią plastyczną min. 90 min.
  • wycieczka 90-120 min.

• opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • w przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną
  • nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi

Miejsca prowadzonych zajęć:

• Rynek w Rozwadowie (Stalowej Woli)
  • obok budynku Towarzystwa Gimnastycznego Sokół przy ul. Rozwadowskiej 21
  • Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przy ul. Sandomierskiej 1