Program edukacyjny do wystawy „Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich”.

Warsztaty na ekspozycji i w sali edukacyjnej

Sen o Japonii

Świat przedstawiony za pomocą dzieł sztuki japońskiej może wydać się nam po trosze baśniowy, po trosze realny. Zapraszamy najmłodszych na lekcję spostrzegawczości, podczas której dowiemy się trochę o Japonii i jej mieszkańcach. Odszukamy elementy znane nam z codziennego życia. Odgadniemy przydatność niektórych spośród prezentowanych przedmiotów. Zastanowimy się co mogło różnić dawnych mieszkańców Japonii od naszych przodków. Zajęciom towarzyszą warsztaty plastyczne, do wyboru:

Papierowe wachlarze

Warsztaty przybliżające tworzenie japońskich wachlarzy.

Materiały: szablony, papier, pędzle, farby i różne ozdoby.

ZaMaskowane obrazy

Na warsztatach stworzymy prace przy użyciu techniki maskowania.

Materiały: brystol, świeczki, akwarele.

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42  (lekcje), 15 844 85 56 wew.15, 797 120 229 (warsztaty plastyczne)
  • Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. otwarcia muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 60 min. do 90 min.

• opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • w przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną
  • nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi

Miejsce :

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli