Modna w stylu art déco

Art déco to styl, który ze świata sztuki przeniósł się do wielu dziedzin życia: mody, rzemiosła, architektury, wystroju wnętrz. Nasza wystawa przeniesie Was do świata w stylu art déco, czyli do 20-lecia międzywojennego. Zobaczycie luksusowe suknie i różne akcesoria, m.in. torebki, wachlarze czy flakony na perfumy. Przybliżymy także ważny aspekt zachodzących wówczas zmian społecznych, których integralną częścią była walka kobiet o miejsce w życiu społecznym i politycznym.

LEKCJE

przedszkola

Co to jest art déco?

Podczas lekcji na wystawie najmłodsi poznają termin art déco i na przykładzie obiektów z wystawy spróbują rozpoznać jego typowe elementy. Opowiemy o tym, że to nie tylko moda, ale część dynamicznie zmieniającego się świata, nawet symbol tych zmian.

WARSZTATY

przedszkola

Zostań projektantem mody

Realizacja własnych projektów daje dzieciom dużą satysfakcję i buduje poczucie własnej wartości. Podczas naszych warsztatów porozmawiamy o zawodzie projektanta mody, czym się zajmuje, jakie powinien posiadać umiejętności i kto może nim zostać. W kolejnej części na przygotowanym już szablonie wykonamy własny projekt stroju w formie kolażu. Użyjemy do tego ścinków materiałów, bibuły, piór, cekinów itp.

Podstawa programowa:

przedszkole: 1), 3), 11), 15), 16), 17), III.2, III.8, IV.1