Oferta edukacyjna do wystawy „Tarnobrzeska kultura łużycka – przełom epok brązu i żelaza nad dolnym Sanem i Łęgiem.”

Na ekspozycji

Kultura łużycka

Podczas spotkania dowiemy się na podstawie zabytków archeologicznych o fenomenie kultury łużyckiej, cywilizacji funkcjonującej na ziemiach dziś polskich przez tysiąc lat. Poznamy prawdy i tajemnice kultury, której specyficzny odłam rozwinął się w widłach Wisły i Sanu, a także nietuzinkowych sąsiadów.

Ekspozycji towarzyszą pomoce edukacyjne: małe stanowisko archeologiczne, przedmioty do dotykania, umożliwiające zobrazowanie słuchanej opowieści przez gości niewidomych. Dla gości niewidomych i niedowidzących oprowadzanie uzupełnione zostanie również audiodeskrypcją.

Oprowadzanie merytorycznie dostosowane do grup osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Oferta dla osób niepełnosprawnych ruchowo, intelektualnie, niewidomych

W pracowni

Ceramika

Podczas warsztatów poznamy cechy charakterystyczne dla ceramiki wykonywanej w kulturze łużyckiej. Porozmawiamy o przeznaczeniu tych naczyń, technice wykonania. Zainspirowani, uwzględniając różnorodną funkcję wykonamy własne, pamiętając o kształcie i ornamentach.

Oferta dla osób niepełnosprawnych ruchowo, intelektualnie

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

· Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. : 15 842 00 42, 15 844 85 56 wew.21

· Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00

· Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas prowadzenia zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.
  • Istnieje możliwość skorzystania z oferty bezpłatnie.

MIEJSCE:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska1