330 lat Rozwadowa - Wakacje w Rozwadowie

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Jak dawniej z letnimi upałami w mieście radzili sobie mieszkańcy Rozwadowa?

  • Drukuj
  • E-mail

Najczęściej szukali ochłody w Sanie lub Bełku, popularnością cieszyła się także rzeczka Bukowa/Buczynka. Rodziny z małymi dziećmi, ze względów bezpieczeństwa najchętniej wybierały te dwa ostatnie kąpieliska. Chwile spędzone nad wodą, z rodziną i przyjaciółmi, zatrzymał w kadrze Bronisław Karakuła – rozwadowski fotograf. Na prezentowanych fotografiach z lat 50. i 60. ubiegłego wieku możemy dostrzec nie tylko twarze roześmianych dzieci, ale wiele elementów, które bezpowrotnie zniknęły z naszego krajobrazu; przeprawę promową, drewniane łodzie i… cebrzyki, które dzieciom zastępowały dmuchane zabawki do pływania.

Fragment dorobku Bronisława Karakuły prezentujemy również na wystawie plenerowej dostępnej na Rynku w Stalowej Woli-Rozwadowie.

http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/wystawy/wystawy-czasowe/wystawy-poza-muzeum/item/2685-rozwad%C3%B3w-%E2%80%93-podr%C3%B3%C5%BC-sentymentalna-w-330-rocznic%C4%99-lokacji-miasta?fbclid=IwAR04bPhG5JgkcAc91SnkjBZIEys_Ct23kGci_CIs-e_pxm7U_JecoBoa5SE

 

Wszystkie zdjęcia:

https://www.facebook.com/muzeumregionalne.stalowawola/

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Barbary Karakuły.

aktualności

40 lat minęło - Solidarnościowe początki

W lecie 1980 roku w różnych miejscach w kraju wybuchły protesty pracowników, spowodowane podwyż ...

Wokół Wędrującej Kolekcji Poczet kresowych zagończyków Ostafi Daszkiewicz

Na przygotowywanej wystawie pn. „Dzieje wędrującej kolekcji. Sztuka polska ze zbiorów Muze ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj