„E-grosik. Program edukacyjny”

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Po co i jak uczyć ekonomii? Zajęcia w Muzeum dla szkół podstawowych.

  • Drukuj
  • E-mail

E-GROSIK. Taki tytuł nosi program edukacyjny dla dzieci z zakresu ekonomii, realizowany przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli i Narodowy Bank Polski. Program cieszy się dużą popularnością wśród szkół, a jego I edycja została nagrodzona w konkursie ministerialnym na wydarzenie muzealne „SYBILLA" 2013.

 


Specjalna oferta edukacyjna Muzeum Regionalnego i NBP
dla szkół podstawowych
E-GROSIK . Program edukacyjny”

   Muzeum Regionalne w Stalowej Woli od 2013 r. z powodzeniem realizuje zajęcia, łączące zagadnienia z dziedziny ekonomii i historii regionalnej, pod nazwą E-grosik. Program muzealny cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem szkół podstawowych ponieważ skierowany jest do uczniów w wieku 6-12 lat. Najmłodsi poznają historię pieniądza, podstawy wiedzy ekonomicznej dotyczącej bankowości, handlu i przedsiębiorczości. Na pakiet edukacyjny składają się warsztaty muzealne, prowadzone w oparciu o atrakcyjne publikacje, animację edukacyjną i eksponaty muzealne.
   Uczestnicy biorący udział w zajęciach dowiadują się wiele o historii środków płatniczych na ziemiach polskich, o dawnym handlu, a także uczą się, jak praktycznie wykorzystać wiedzę ekonomiczną. Wszystko to poznają w formie przystępnej i dostosowanej do swojego wieku.
   Dzieci pracują w oparciu o:
   1. Miniprzewodnik ekonomiczny dla dzieci „E-grosik” – publikację dydaktyczną, której bohaterowie – Misia, Gucio i Tymek, wraz ze swoją mamą – przedstawiają dzieciom w sposób prosty i przystępny podstawowe zasady ekonomiczne, wyjaśniają pojęcia związane z tą dziedziną, zapoznają z historią środków płatniczych oraz rozwojem gospodarczym kraju w okresie narodzin COPu i Stalowej Woli,
   2. Zeszyt edukacyjny „W poszukiwaniu skarbu”, w którym znajdą wiele ciekawych łamigłówek, zadań i zagadek o handlu i pieniądzu,
   3.Animację edukacyjną „W dawnym sklepie”, która przeniesie dzieci do lat. 30. XX w. i pozwoli dowiedzieć się im o dawnych cenach towarów oraz monetach i banknotach będących wówczas w użyciu.
  
Więcej informacji o ofercie znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.muzeum.stalowawola.pl/ w zakładce Edukacja (dla szkół podstawowych kl.1-3 oraz kl.4-6).


 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj