Weekend za pół ceny w Muzeum i Galerii Karpińskiego

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Stalowowolskie Muzeum przystąpiło do akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Zwiedzanie wystaw za „pół ceny"odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2019 r.

  • Drukuj
  • E-mail

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Pierwszą inicjatywą wykorzystującą pomysł weekendowych obniżek do promocji turystycznej była akcja „Poznań za pół ceny", która jest organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenia rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich miłośników sztuki i kultury za pół ceny. W tym terminie oprócz stałych wystaw przygotowaliśmy dla Państwa dwie wystawy czasowe "Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli” oraz wystawę „VIVA MONIUSZKO!”

Wystawa Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli to opowieść Kresowian o ziemiach leżących w granicach II Rzeczypospolitej z perspektywy zwykłych ludzi, mieszkańców tamtych stron, których los rzucił do Stalowej Woli. Ocalone nieliczne pamiątki mają dla nich nieocenioną wartość, bo przypominają o życiu na Kresach, o rodzinnym domu, krewnych i sąsiadach, pięknie tamtej ziemi, gdzie przyszło im się urodzić, mieszkać, uczyć się, gdzie pracowali i walczyli o wolną Polskę ich ojcowie i dziadowie. Ich wspomnienia są ważnym elementem „przestrzeni pamięci” o historii Polaków na Kresach, którą warto poznać.

Viva Moniuszko to niezwykła ekspozycja którą Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie zainaugurował Rok Moniuszkowski.

Wystawa Viva Moniuszko! prezentowana w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego została przygotowana specjalnie z myślą o młodych pasjonatach muzyki, którzy pragną bliżej poznać biografię i niezwykłą twórczość Stanisława Moniuszki. Na ekspozycji będzie można zobaczyć między innymi projekty kostiumów i dekoracji do znakomitych oper: Strasznego Dworu, Halki czy Hrabiny, a w kabinie akustycznej posłuchać i zaśpiewać – jak na karaoke – wybranych pieśni Moniuszki. Dzięki ekspozycji można łatwiej poznać świat opery i zrozumieć Stanisława Moniuszkę jako wielkiego kompozytora i wizjonera.

Z historią regionu zaś zapoznają się Państwo dzięki wystawie stałej „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem", natomiast w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego poznacie bliżej życie i twórczość Alfonsa Karpińskiego.

Zapraszamy do Muzeum  i Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w dniach 22 i 24 listopada 2019

Ceny biletów:

Wystawa stała" Stacja Rozwadów między Lwowem a Krakowem"

Bilet normalny: 3 zł, Bilet ulgowy: 2 zł, w każdą niedzielę wstęp wolny

 

Wystawa stała „Malarstwo Alfonsa Karpińskiego”

Bilet normalny: 2,5 zł, Bilet ulgowy: 1,50 zł, w każdą niedzielę wstęp wolny

 

 

Wystawa „Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli” 

Bilet normalny: 3,50 zł, Bilet ulgowy: 2,50 zł

 

Wystawa „VIVA MONIUSZKO!”

Bilet normalny: 3,50 zł, Bilet ulgowy: 2,50 zł

aktualności

330 lat Rozwadowa - Wakacje w Rozwadowie

Jak dawniej z letnimi upałami w mieście radzili sobie mieszkańcy Rozwadowa? ...

Dla miłośników zagadek, historii i zamków

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przygotowała wirtualny escape room dla miłośników z ...

76. rocznica Powstania Warszawskiego

„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
Za każdy kamień Twój, Stolico, damy krew!.....
...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj