Oferta edukacyjna do wystawy „Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu”

LEKCJE:

Egipt darem Nilu

Dlaczego Egipt nazwany jest darem Nilu? Jaki związek miała natura z wierzeniami starożytnych Egipcjan? Jak postrzegali oni świat i jakie mieli wyobrażenia o życiu po śmierci? Dlaczego zwierzęta były dla nich tak bardzo ważne i w jakich formach były przedstawiane? Czym jest mumifikacja? Na te i wiele innych pytań dotyczących jednej z najważniejszych cywilizacji poszukamy odpowiedzi na wystawie Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, co to znaczy starożytność, cywilizacja, kultura. Przybliżymy niezwykle egzotyczny świat starożytnych Egipcjan,  ich wierzenia, zwyczaje, sposób pisania.

WARSZTATY:

Podróż do starożytności

Naszą podróż rozpoczętą na wystawie o starożytnym Egipcie zakończymy w pracowni utrwalając zdobyte wiadomości. Podczas warsztatów zapoznamy się bowiem z  pismem starożytnych Egipcjan czyli hieroglifami. Dzieci będą miały okazję narysować wybrane hieroglify, o których będzie wcześniej mowa, oraz zaszyfrować dzięki nim różne komunikaty. Wykonają również z masy plastycznej amulet przedstawiający skarabeusza, sokoła, kota, rybę lub inne zapamiętane z wystawy zwierzę czczone przez mieszkańców starożytnego Egiptu.

Strój Egipcjanina

Zajęcia będą okazją by dowiedzieć się, jak wyglądał strój mieszkańców Starożytnego Egiptu, faraona oraz jego poddanych. W części plastycznej wykonamy jeden z elementów dekoracyjnych staroegipskiego ubioru lub prostą koronę noszoną przez władców Dolnego Egiptu.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Lekcje i warsztaty plastyczne można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 15 842 00 42,  797 120 229
  • Zajęcia mogą się odbywać: od poniedziałku do piątku w godz. Od 8.00 do 15.30
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas prowadzenia zajęć!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli; ul. Sandomierska1