Pierścień pamiątkowy, Muzeum Narodowe w Krakowie Pierścień pamiątkowy, Muzeum Narodowe w Krakowie
pobierz pliki:

Oferta edukacyjna do wystawy „Pierścionek z orłem w koronie"

LEKCJE

Patriotyzm ma wiele twarzy…

Czym jest patriotyzm, ojczyzna? Dlaczego pielęgnowanie tradycji jest naszym obowiązkiem? Kogo nazywamy bohaterem narodowym? Dlaczego powinniśmy znać takie nazwiska jak Poniatowski, Kraszewski, Chopin? Jakie znaczenie kryje termin niepodległość? Na te i wiele innych ważnych pytań poszukamy odpowiedzi wśród przedmiotów i projektów prezentowanych na wystawie Pierścionek z orłem w koronie. Wydarzenia  i pojęcia związane z historią Polski pomoże nam przybliżyć bohaterka książki Mój pępek świata.

Kto ty jesteś?

Warsztaty interaktywne, których celem jest interpretacja przez uczestników tego, czym jest i jak przejawia się patriotyzm. Dzieci próbują stworzyć definicję patriotyzmu na podstawie ścieżek wystawy i dodatkowych materiałów (tekstów literackich, rekwizytów), a także określić, w jaki sposób same mogą dziś okazać swój patriotyzm.

WARSZTATY PLASTYCZNE

Jaki znak Twój? Orzeł Biały...

Pretekstem do twórczego działania będą wizerunki orła, znajdujące się na przedmiotach użytkowych prezentowanych na wystawie. Wspólnie zastanowimy się, czym są i jaką rolę pełnią symbole narodowe oraz jak kształtował się wizerunek naszego godła na przestrzeni wieków. Następnie, wykorzystując różnorodne techniki i materiały, stworzymy polskie godło.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:

• Zajęcia można zarezerwować telefonicznie pod nr tel. 797 120 229, 15 842 00 42.
  • Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku  w godzinach pracy muzeum.
  • Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony, uzależniony jest od rodzaju zajęć: od 45 min. do 90 min.

• Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum!
  • W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.
  • Nie prowadzimy zajęć z grupami nie umówionymi.
  • Oferta warsztatów plastycznych dostępna od 14 listopada  do 5 grudnia 2016 r. oraz od 2 stycznia do 26 lutego 2017 r.  W grudniu zapraszamy na warsztaty przedświąteczne.

Miejsce:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

ul. Sandomierska 1

37-464 Stalowa Wola

Prowadzący:  Dominika Zborowska, Joanna Wójcik, Beata Trybuła, Marek Wiatrowicz

Program zajęć spełnia wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej:

Przedszkole: 1.2, 3.1, 3.2, 3.3, 9.1, 9.2, 9.3, 14.3, 14.4, 15.4, 15.5

dla przedszkoli