Zwykła rzecz +

Wystawa jest polską odsłoną objazdowego projektu, pokazanego wcześniej w ramach DMY (International Design Festival) w Berlinie (czerwiec 2011), a w perspektywie na innych europejskich festiwalach wzornictwa.

Składa się z obiektów, które powstały specjalnie na tę okazję - są to najnowsze projekty dziesięciu polskich designerów, zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu. Idea podróżowania całej wystawy oraz łatwego i taniego jej przemieszczania została w nią wpisana od samego początku: artyści, zaproszeni do udziału w projekcie, mieli za zadanie stworzyć obiekty mieszczące się w stosunkowo niewielkim pudełku (sześcianie o wymiarach 75 cm). Pudełka, stanowiące jednocześnie opakowanie i postument do prac, w pewien sposób wywarły wpływ na formę projektów, ujawniając jednocześnie kreatywność polskiego designu.

Tak powstał zbiór interesujących projektów z zakresu najnowszego wzornictwa. Autorami ich są indywidualni twórcy i i grupy projektowe: Aze Design, Beton, Paweł Grobelny, Krystian Kwieciński, Lapolka, Malafor, Bartosz Mucha, Piotr Stolarski, Arek Wolski, Łukasz Wysoczyński.

Wystawa organizowana jest wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza, www.iam.pl

Wystawie towarzyszy katalog.

Podczas wernisażu wystawy, 3 lipca wystąpi o godz. 19 ze swym zespołem MICHAŁ JELONEK – polski kompozytor, skrzypek i muzyk sesyjny. Na koncercie plenerowym muzycy zaprezentują utwory autorskie M. Jelonka, a także m.in. rockowe „przeróbki” muzyki poważnej.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
ul. Sandomierska 1
Czynna: wt. 8.00-18.00, śr., czw., pt. 8.00-15.30, sob., niedz. 16.00-19.00

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj