Filip Pągowski, logo CDG PLAY czerwone, 2006 Filip Pągowski, logo CDG PLAY czerwone, 2006

kto ty jesteś?

Projektanci: Chmara.Rosinke, Patrycja Domanska, Jadwiga Drewinski, Kiryk Drewinski, Lex Drewinski, Ida Dutka, Aleksandra Gaca, Maria Jeglińska, Paulina Matusiak, Bartek Mejor, Joanna Ocias, Filip Pągowski, Monika Piatkowski, Justyna Popławska, Kamila Słocińska, Jo Szczepanska, Aleksandra Szymańska, Agata Wycichowska.

Wystawa jest prezentacją prac projektantów urodzonych w latach 1950-1985 mieszkających w różnych krajach, którzy zajmują się odrębnymi dziedzinami designu, 2d i 3d. To bardzo niejednorodna grupa i różnorakie prace. Jakie jest zatem spoiwo wystawy? Wszyscy są w jakiejś mierze polskimi projektantami. W jakiej? Nie sposób określić. Ich historie są różne. Związki z Polską także. Jedno jest pewne: to utalentowani twórcy, z których my Polacy możemy być dumni, a ich prace i projekty warte są poznania.

Ekspozycja skłania do postawienia wielu pytań; czy tożsamość twórców w czasach globalizacji jest widoczna w projektowanych przez nich przedmiotach? Czy ma wpływ na to, co projektują i w jaki sposób?
Jaka jest więc odpowiedź na pytanie „Kto ty jesteś?”. Jestem projektantem.

Koordynacja: J. Łozińska, A. Szlązak.

 


Wystawa w ramach Dni Dizajnu: http://muzeum.stalowawola.pl/pl/muzeum/aktualnosci/item/870-dni-dizajnu-w-stalowej-woli-2013-dizajn-w-przestrzeni-moderny

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj