Adam Brincken Retro-spektywa 1975-2015

Katalog przekrojowej wystawy Adama Brinckena, absolwenta, a obecnie profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Katalog, jak i ekspozycja, poprowadzona chronologicznie i tematycznie w możliwie najpełniejszy sposób pokazuje horyzonty twórczości artysty, znanego z licznych poszukiwań odpowiedniej formy dla swoich artystycznych wypowiedzi. Prezentuje prace zrealizowane w latach 1975-2015. Wśród nich na uwagę zasługują obiekto-obrazy, łączące sposób myślenia rzeźbiarza z wyobraźnią malarską. Znamionuje je dążenie artysty do stworzenia dzieł, gdzie materia łączy się z niematerialnością, które ucieleśnią jednocześnie konkretność i metafizyczność. Wystawe prezentowały: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Galeria CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie, Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem, a obecnie Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Publikacja zawiera także artykuły napisane przez artystów i przyjaciół Adama Brinckena, które mówią o samym autorze i jego twórczości, a także kalendarium artysty.

Redakcja: Aleksandra Szczepan

Koncepcja katalogu: Anna Król

Całość w dwóch językach: polskim i angielskim.

Format: 29,7x21 cm, oprawa miękka, ss. 264.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj