Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!

Rysunkowo-Graficzna Szkoła Letnia ogłasza nowy nabór!

[kurs archiwalny]

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat, miłośników sztuki, spragnionych nowej wiedzy i doświadczeń do uczestnictwa w Rysunkowo-Graficznej Szkole Letniej, organizowanej w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. To niepowtarzalna okazja aby poznać grafikę warsztatową, która jest jednym z podstawowych przedmiotów nauczania na uczelniach artystycznych.

W programie kursu odbędą się cztery spotkania w zabytkowym budynku Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Na dobry początek zajęcia, podczas których adepci zmierzą się z różnymi technikami rysunkowymi (ołówek, grafit, węgiel, sangwina, pastel). Następnie zapoznają się w podstawowymi technikami graficznymi, wykonają własną matrycę, która pozwoli na wykonanie wielu odbitek na różnych podłożach. Podczas kursu dowiecie się czym tak naprawdę jest grafika warsztatowa. Poznacie historię różnych technik graficznych i wpływ Gutenberga na ich rozwój. Poszerzycie swoją wiedzę i umiejętności o technikę, którą prawdopodobnie spotkacie na swojej przyszłej ścieżce kariery artystycznej. Udział w Rysunkowo-Graficznej Szkole Letniej to idealny sposób na kreatywne wakacje. Program zajęć:
  1. Zajęcia rysunkowe. Poszukiwania tematyczne w obrębie znanych technik rysunkowych (ołówek, grafit, węgiel, sangwina, pastel).
  2. Lekcja kolografii. Kreatywne poszukiwania graficzna, rola faktur i form.
  3.  Monotypia – przenoszenie rysunku na papier i zasada lustrzanego odbicia.
  4. Linoryt. Poznanie dłut – podstawowych narzędzi grafika. Praca nad matrycą.
  5. Zapoznanie się z problemami specyfiki metod rytowania. Wykonanie własnych odbitek.
Zajęcia będą się odbywać w terminie 4-7 lipca (poniedziałek – czwartek) w godzinach 10:00-13:00. Organizator zapewnia materiały do grafiki warsztatowej: wałki, linoleum, rylce, farby, podłoża. Uczestnik zobowiązany jest zapewnić sobie podstawowe materiały rysunkowe (ołówek, węgiel, sangwina, gumka chlebowa, teczka A3) Prowadzący: dr Janusz Baran Cena udziału w cyklu zajęć: 175 zł Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 15 842 02 07 wew. 15 oraz osobiście w GMAK, ul. Rozwadowska 12.