Wtorkowe zajęcia dla każdego

Zapraszamy na różnorodne popołudniowe zajęcia, skierowane do wszystkich grup wiekowych.

• powiększ tekst zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

* Śladem kartki z kalendarza

To zajęcia okazjonalne dla wszystkich grup wiekowych, które będą odbywać się we wtorki w godz. 16-18 ( w tygodniu poprzedzającym święto, jeśli w danym roku nie wypadnie ono we wtorek).

styczeń - Dzień Babci i Dziadka w Muzeum/ luty – Ostatki w Muzeum/ marzec – Dzień Kobiet w Muzeum/ maj– Dzień Matki w Muzeum / czerwiec – Dzień Dziecka w Muzeum i Dzień Ojca w Muzeum / wrzesień – Dzień Chłopaka w Muzeum / październik – Dzień Nauczyciela w Muzeum (zajęcia dla nauczycieli) / grudzień– Mikołajki w Muzeum.

Cena biletu: 5 zł

* Obrzędy i dawne legendy

Cykl zajęć dla wszystkich grup wiekowych, wtorki w godz. 16-18. Ideą zajęć jest zintegrowanie działań plastycznych oraz teatralnych w oparciu o ludowe obrzędy, popularne na naszych terenach, a obecnie zanikające. Każde spotkanie będzie dotyczyło wybranego „święta" i obrzędów z nim związanych.
I tak, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na obchody poszczególnych świąt w Muzeum:

- Maik – 29 V

Akcja plastyczna połączona z elementami happeningu „Wycinanki-przystrajanki".

- Noc Kupały – 26 VI

Akcja parateatralna oparta na kilku przeciwstawnych żywiołach: wody, ognia, słońca, księżyca, dnia i nocy.

- Dziady – 30 X

Tworzenie masek symbolizujących zmarłych tzw. Karaboszek.

- Andrzejki/Katarzynki – 27 XI

Czym są Andrzejki i Katarzynki? Kiedyś były to wieczory spotkań i wróżb dziewcząt w Andrzejki i chłopców w Katarzynki marzących o narzeczonych i małżeństwie. Uczestnicy poznają tradycyjne wróżby i będą tworzyć plastyczne magiczne akcesoria niezbędne do wróżenia.

Cena biletu: 5 zł

Prowadzenie: Edyta Lisek-Lubaś