Ekspozycja w Pradze, fot. Kiva, Design Blok Ekspozycja w Pradze, fot. Kiva, Design Blok

POLISHED UP. Design from Poland

Polished Up w Pradze! Festiwal Designblok. Prague Design and Fashion Week 22-27.10.2015

Tym razem wystawa designu POLISHED UP będzie eksponowana na festiwalu Designblok w Pradze.

Kryterium, jakie zastosowali kuratorzy wybierając obiekty na wystawę, to  współpraca między projektantem a producentem, świadoma decyzja o wspólnym ryzyku wypuszczenia na rynek przedmiotu adresowanego do określonej grupy odbiorców. Choć grupa docelowa często jest elitarna, choć wybranym produktom daleko do określenia „masowy”, są jednak dowodem, że polski rynek zmienia się i dojrzewa. Wystawa jest także dowodem, że dochodzi do bardzo ciekawych wdrożeń, które stanowią finał współpracy między polskimi projektantami a polskimi producentami. Nie wszystkie prezentowane projekty to wyroby wielkich fabryk, niektóre wciąż są produkowane w limitowanych seriach przez autorów. Jednak ci projektanci, którzy sami podjęli trudy produkcji, wiedzą jak się do tego zabrać i jak swoje wyroby dystrybuować. Polished Up to subiektywny kuratorski wybór, który nie ma za zadanie pokazać, jaka jest sytuacja designu w Polsce. To zaledwie wycinek, lecz zdaniem kuratorów znaczący i wart uwagi. Przez te 5 lat nie zmieniło się jedno - polscy projektanci wciąż myślą prosto, mają poczucie humoru, nadal doceniają naturalne materiały, flirtują z rzemiosłem i tradycją.

Projektanci/producenci: Małgorzata Knobloch i Igor Wiktorowicz (Witamina D), Bartosz Mucha/Poorex, Tomasz Augustyniak/Delivie, Jan Kochański/Delivie, Mikołaj Wierszyłłowski/NOTI, Grupa TABANDA Paweł Jasiewicz, Magdalena Chojnacka (Bongo Design), Design Lab, MOWO/Marmorin, Karina Marusińska/Vox, Tomek Rygalik/Profim.

Designblok
Prague Design and Fashion Week
22. – 27. 10. 2015 http://www.designblok.cz/#/cz/newsdetail/vystava-polished-up-design-z-polska

Organizatorzy:  Insytut Polski w Pradze i Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. 

 logoip_cz

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj