domek White fot. Michał Korta domek White fot. Michał Korta

Pobawmy się w dom

Domki dla lalek Boomini - historia, estetyka, nowoczesność.

http://www.dnidizajnu.pl/pl/2014/aktualnosci

Od najmłodszych lat świadomie lub mniej jesteśmy wrażliwi na to, co nas otacza, także na przestrzeń, w której mieszkamy. Któż z nas nie bawił się „w dom”, wykorzystując zabawki czy inne przedmioty. Domki dla lalek pochłaniały całą uwagą „urządzania” mieszkania dla naszego zabawkowego ulubieńca.

Domki dla lalek w historii były produktem ekskluzywnym, wykonane precyzyjnie, z najlepszej jakości materiałów, zachwycały wiernością detali i misternością wykonania. Były dziełami artystów i uzdolnionych rzemieślników, daleko przekraczając wymiar zwykłych zabawek. Dekorowały, podnosiły prestiż właścicieli, edukowały i bawiły.

Boomini powraca do tradycji, wnosząc do nowoczesnych domów piękno, najwyższą jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Prezentowane na wystawie domki są zarówno dizajnerskim elementem wystroju wnętrza, jak i piękną, nietuzinkową zabawką pozwalającą rozwijać dzieciom wyobraźnię, funkcje społeczne, zaspokajać potrzeby intelektualne i emocjonalne oraz kształtować poczucie estetyki i zamiłowanie do piękna.

Warto dodać, że domek Wood Boomini otrzymał prestiżowe wyróżnienie w świecie Dizajnu - Must Have 2014

http://www.boomini.com/

Wystawa w ramach II Dni Dizajnu w Stalowej Woli. Koordynacja ze strony Muzeum: Anna Szlązak / Dominika Zborowska

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj