Papierowe miasto. Wystawa dizajnu dla dzieci

27.09-11.11.2014 Wystawa "papierowego" dizajnu dla dzieci.

http://www.dnidizajnu.pl/pl/2014/aktualnosci

Walter Gropius: „ (...) już w przedszkolu musimy zachęcać dzieci, by w trakcie zabaw nadawały nowy kształt bezpośredniemu otoczeniu. Aktywny udział jest bowiem kluczowym elementem planowania. To właśnie dzięki niemu dojrzewa indywidualne poczucie odpowiedzialności, które pełni decydującą funkcję w jednoczeniu społeczności, w tworzeniu zbiorowej wizji oraz poczucia dumy z własnoręcznie modelowanego środowiska."

Jak wytłumaczyć dziecku czym jest miasto? Jak powstaje? Na czym polega praca urbanisty? Na te i inne pytania odpowiada wystawa „Papierowe Miasto". Jej celem jest zainteresowanie dzieci tematami związanymi z miastem, jego architekturą i urbanistyką. Wytłumaczenie pojęć, terminów, koncepcji, tak aby dzieci stały się świadomymi mieszkańcami miasta, aby znały cechy charakterystyczne modernistycznego miasta i w przyszłości mogły świadomie kształtować swoje bliższe i dalsze otoczenie. Wystawa ma za zadanie pobudzenie dziecięcej kreatywności - dzieci są współtwórcami wystawy i aktywnie uczestniczą w tworzeniu nowoczesnego miasta. W miarę upływu czasu wystawa się zmienia, rośnie, przybywają nowe domy, obiekty, złożone z prostych kubicznych brył zaprojektowanych przez Roberta Czajkę. Pokazane na wystawie obiekty są autorstwa młodych polskich projektantów. Jak sama nazwa wskazuje cała wystawa, zarówno obiekty jak i scenografia, wykonane są z papieru, tektury i tyveku (tkaniny o właściwościach papieru). Wystawie towarzyszą warsztaty dla dzieci. Wystawa „Papierowe miasto" nie przypadkowo po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Stalowej Woli, w modernistycznym mieście, zaprojektowanym i zbudowanym od zera, które w 2014 roku obchodzi 75 rocznicę powstania.

Koordynator: Joanna Łozińska. Koordynator ze strony Muzeum: Joanna Wójcik.

Wystawa realizowana w ramach projektu KOD ARCHITEKTURY, prazentowana podczas II Dni Dizajnu w Stalowej Woli.

Dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj