Moneidy i podszeptywacze. Rzeźba Stanisława Magdziaka

Stanisław Magdziak, artysta działający w Stalowej Woli, odbył studia w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby.

Dyplom uzyskał w 1975 roku w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Miał kilka wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych. Posiada w swoim dorobku liczne realizacje rzeźbiarskie w kraju, m.in. popiersie Jana III Sobieskiego – Rozwadów, popiersie Tadeusza Kościuszki dla Muzeum w Połańcu, rzeźba monumentalna „Ptak" – Gorzyce, ponadto medale w brązie (Tarnobrzeg, Nisko, Stalowa Wola). Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, rysunkiem medalierstwem, ceramiką, projektowaniem architektonicznym Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.Nagrody: na Międzynarodowym Biennale Dantego w Rawennie oraz na wystawie „Sztuka Polska" w Paryżu. Prace w zbiorach w kraju i za granicą (m.in. Holandia, Niemcy, USA, Kanada).

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj