Poznajemy COP i Stalową Wolę

„Poznajemy COP i Stalową Wolę”

Przewodnik historyczny dla dzieci i młodzieży

Wydawnictwo przygotowane przy okazji obchodzonych rocznic powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, Stalowej Woli i Zakładów Południowych, z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego grodu.

Ten historyczny przewodnik przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, lecz jego otwarta formuła sprawia, że przeczytać go może każdy – w przedziale wieku od lat 5 do 105 – i z pewnością dowie się zeń czegoś dla siebie interesującego.

Młodzi bohaterowie książki robią sobie wirtualną podróż po miejscach związanych z COPem, odwiedzając miejscowości, w których w latach 30. XX wieku powstały nowoczesne fabryki i poznają mnóstwo ciekawostek z nimi związanych. W drugiej części grupa przyjaciół wyrusza na wycieczkę po Stalowej Woli, w poszukiwaniu historycznych śladów. Tropiąc je, zdobywa wiedzę o dawnych czasach i ludziach, odkrywa nieznane miejsca, zapoznając się z dziejami swojej „małej ojczyzny” i… dobrze się przy tym bawiąc.

Książka nie ogranicza się jedynie do prezentacji wiedzy o regionie, można znaleźć w niej wiele informacji z dziedziny historii, etnografii czy archeologii, opowiada bowiem i o Puszczy Sandomierskiej, o Lasowiakach, o dziejach wsi Pławo, czy też o tym jak pracuje huta, więc jej walory edukacyjne mają znacznie bardziej uniwersalny charakter.

Autorem tekstu jest Marek Wiatrowicz, zaś ściśle nawiązująca do tematu szatę graficzną opracowała Katarzyna Bogucka, jedna z najlepszych polskich ilustratorek wydawnictw nie tylko dziecięcych.

Książka stanowić więc może dla młodego czytelnika ciekawą propozycję na spędzenie wolnego czasu, dającą szanse na poszerzenie wiedzy o regionie.

Publikacja stanowi kontynuację muzealnego projektu Zapraszamy do Stalowej Woli, który zapoczątkowało wydanie „Przewodnika ekonomicznego dla dzieci”, zaznajamiającego młodego czytelnika z historią pieniądza, rodzajami środków płatniczych i w przystępny sposób tłumaczącego zawiłości pojęć ekonomicznych.

 Z jubileuszowej okazji, pierwsi nabywcy przewodnika historycznego dla dzieci i młodzieży. „Poznajemy COP i Stalową Wolę”, przewodnik ekonomiczny otrzymają w prezencie.

Tekst: Marek Wiatrowicz

Ilustracje: Katarzyna Bogucka

Format 280 x 225 mm, ss. 106, twarda okładka, kolorowe ilustracje,

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj