Lekcje o sztuce

Analiza dzieła sztuki

Lekcja poświęcona metodom opisu dzieł sztuki

Na zajęciach koncentrować się będziemy na analizie dzieła sztuki.  Zwrócimy uwagę na specyfikę medium – obraz malarski, fotografia, rzeźba, architektura,  oraz poznamy zasady stosowane przy analizowaniu poszczególnych z nich. Wnikliwa analiza tego co widoczne w efekcie powinna prowadzić do interpretacji i wyciągnięcia wniosków na temat analizowanego przedmiotu.

Zajęcia prowadzone w oparciu o zbiory muzealne, reprodukcje, zdjęcia.

Cena biletu: 3 zł od ucznia

Prowadzenie: Iwona Pityńska

Przedmiot dobrze zaprojektowany

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jakie warunki i zasady muszą zostać spełnione by dany przedmiot mógł uchodzić za dobrze zaprojektowany, czyli  zarówno użyteczny, funkcjonalny, jak i piękny.

Cena biletu:  zł od ucznia

prowadzenie: Iwona Pityńska

Krajobrazy polskie  w malarstwie

Podczas lekcji skupimy się na najbardziej reprezentatywnych dziełach malarskich, ukazujących krajobrazy Polski. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, którzy artyści zajmowali się malowaniem pejzaży, którą część Polski najczęściej przedstawiali i dlaczego.

Cena biletu:  zł od ucznia

prowadzenie: Iwona Pityńska