Oferta edukacyjna do wystawy "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska

Ta niezwykła wystawa przedstawia wybrane aspekty jednego z najciekawszych i najważniejszych zjawisk artystycznych – Młodej Polski. W latach 1890–1914 sztuki piękne, podobnie jak literatura i muzyka, przeżyły swoją „szczęśliwą godzinę”. Można powiedzieć, że był to czas eksplozji sztuki na polskich ziemiach. To właśnie Młoda Polska dała nam grono wspaniałych artystów, którzy na stałe zapisali się na kartach historii polskiej sztuki. Obrazy wielu z nich znalazły się na wystawie. Prezentujemy zarówno obrazy Olgi Boznańskiej, ilustrujące jej relacje z Alfonsem Karpińskim, jak i twórczość jednej z największych indywidualności tego czasu – Witolda Wojtkiewicza oraz dzieła Jacka Malczewskiego, Juliana Fałata, Wojciecha Weissa, Jana Stanisławskiego i jego uczniów, Leona Wyczółkowskiego, Tadeusza Makowskiego, Xawerego Dunikowskiego, Konstantego Laszczki, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. Uczestnicy zajęć na wystawie będą mogli m.in. poznać nowe prądy artystyczne powstałe w okresie Młodej Polski i odpowiedzieć na pytanie, gdzie artyści szukali inspiracji.

Rodzinna niedziela w Muzeum

26 stycznia 2020, od godz. 14:30

Zapraszamy całe rodziny do udziału w rodzinnej niedzieli wokół wystawy "Szcęśliwa godzina": Młoda Polska. W ramach biletu rodzinnego można wziąć udział w zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem, a następnie w rodzinnych warszattach artystycznych.

Zapisy  pod nr. tel.: 15 842 02 07, 797 120 224 lub 797 120 229

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

37-450 Stalowa Wola

ul. Rozwadowska 12