Oferta przedświąteczna

Od Wschodu do Zachodu czyli o bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach

Zajęcia zorganizowane w oparciu o wystawę Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli lub część etnograficzną wystawy stałej Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem (do wyboru), przybliżą wiele często zaniechanych lub zapomnianych bożonarodzeniowych i adwentowych tradycji i zwyczajów Polaków. O przygotowaniach i samym świętowaniu, opłatku, potrawach i wielu innych aspektach jakże bogatej polskiej obrzędowości, także w dziejowych zawieruchach.

Warsztaty:

Malowanie bombek

Szklane bombki na choince to piękna polska tradycja. Zapraszamy do udziału w warsztatach polegających na dekorowaniu bombek różnymi wzorami i technikami.

Pisanie ikony

Święta Bożego Narodzenia to nieodłączne motywy biblijne pojawiające się na rozmaitych okolicznościowych wizerunkach. Obok poznania tajemnicy powstawania ikon, uczestnicy podejmą samodzielną pracę wykonując na desce ikonę z motywem Świętej Rodziny, Dzieciątka Jezus lub anioła.

DODATKOWE INFORMACJE:

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Przed umówieniem na lekcje i warsztaty w muzeum należy zapoznać się z regulaminem zajęć który dostępny jest na www.muzeum.stalowawola.pl w zakładce edukacja.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

ul. Sandomierska 1

Ceny:

lekcje – 6 zł, warsztaty – 7 zł; ikona – 10 zł

Osoby z niepełnosprawnością – wstęp bezpłatny na lekcje i warsztaty