pobierz pliki:

Wilekanocna oferta edukacyjna

Rozpoczynamy zapisy na przedświąteczne warsztaty, 9-31 marca 2015, w godz. 8.00-15.00.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać różnorodne techniki zdobienia pisanek i tworzenia innych efektownych dekoracji wielkanocnych. Będą mogli również samodzielnie wykonać palmę wielkanocną.

Warsztaty plastyczne:

• Batikowe pisanki

To najstarsza technika zdobienia jaj. Woskowy wzór nanoszony jest szpilką lub pisakiem. Następnie pisanki są farbowane na zimno, a wosk zeskrobywany

i ścierany na ciepło. Uczniowie podczas warsztatów będą tworzyć dekoracyjne wzory za pomocą techniki maskowania. Materiały: wosk pszczeli, pisaki, barwniki, tusz.

• Pierzaste pisanki

Tworzenie fantazyjnych kurczaków ze styropianowych jajek, oklejanych kolorowymi piórkami i innymi dekoracyjnymi dodatkami. Materiały: jaja styropianowe, piórka, klej, filc, cekiny, nożyczki.

• Dekoracyjne zające

Filcowe stojaczki na pisanki, wycinane i składane wg szablonu. Materiały: różnokolorowy filc, nożyczki, flamastry.

• Wianki wielkanocne

Tworzone na tekturowej podstawie, następnie ozdabiane dodatkami pasmanteryjnymi i makaronami o różnych kształtach. Materiały: opakowania tekturowe, klej na gorąco, makarony, farby, pędzle, koraliki, wstążeczki, rafia, sizal.

• Koronkowe pisanki

Styropianowe jaja malowane i oklejane koronkami. Materiały: jaja styropianowe, farby, pędzle, klej, koronki.

• Ceramiczne pisanki

Jaja formowane z glinki ceramicznej zdobione za pomocą narzędzi i malowane farbami. Materiały: glinka ceramiczna, narzędzia do ceramiki, farby, pędzle.

• Palmy wielkanocne

Materiały: bibuła, klej, nożyczki, drucik, rafia.

• Styropianowe jaja dekorowane cekinami i tasiemkami.

Materiały: styropianowe jaja, nożyczki, cekiny, szpilki, dodatki pasmanteryjne.

• Pisanki z papier mâche – które mogą się również stać ciekawym opakowaniem na bibeloty.

• Pisanki i koszyczki z papierowej wikliny.

Uwaga: na warsztaty batikowych pisanek lub wydmuszkę, zaś na warsztaty tworzenia wielkanocnych palm należy przynieść : bazie, trzcinę, jałowiec, barwinek i suszone kwiatki. Pozostałe materiały zapewnia Muzeum.

Rezerwacje:

Edyta Lisek-Lubaś 15 844 85 56 wew.21 lub 797 120 229

Cena biletu: 5 - 7 zł (w zależności od użytych materiałów)

Czas trwania: ok. 60 minut

Prowadzenie: