Fragment okładki z ilustracją Katarzyny Boguckiej Fragment okładki z ilustracją Katarzyny Boguckiej

Ekonomia przez wieki

Celem proponowanych warsztatów jest zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej, poznanie historii pieniądza oraz podstaw przedsiębiorczości.

Na warsztatach przedstawimy historię pieniądza na ziemiach polskich. Uczniowie zdobędą też podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, dotyczącą finansów, form oszczędzania i pozyskiwania środków.

Podczas zajęć odpowiemy na wiele pytań, m.in.:

• Jakimi pieniędzmi posługiwano się w Polsce zanim pojawił się złoty?
  • Kto wymyślił złotego?
  • Kiedy wprowadzono do obiegu banknoty?
  • W jakich okolicznościach powstała Stalowa Wola?
  • Jaka jest różnica pomiędzy kredytem a lokatą?

Zajęcia będą także okazją do poznania początków miasta i okoliczności jego powstania. dzięki ekspozycji: COP dla przyszłości. Ludzie – przemysł – architektura.

Wykorzystywane podczas zajęć materiały edukacyjne: animacja interaktywna, gra planszowa, publikacja E- grosik, karty z zagadkami i rebusami pomogą w przystępny sposób zapoznać się z podstawowymi pojęciami z dziedziny ekonomi takimi jak: pieniądz, banknot, handel, przelew, kredyt, bankomat itd., a na koniec zajęć pomogą utrwalić zdobyte wiadomości.

Miejsce: „Wystawa COP dla przyszłości”, hala ekspozycyjna ul. Hutnicza 17

czas trwania: ok. 90 min,

Zajęcia rozpoczynamy od marca 2015 roku.

Prowadzenie: Dominika Zborowska, Joanna Wójcik

Rezerwacje: 797 120 224 (pn.- pt. w godz.8.00-15.00); 15 844 85 56 (wew.15)