O Kulturalnym Rozwadowie w 325. rocznicę lokacji miasta

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Spotkanie o Kulturalnym Rozwadowie w 325. rocznicę lokacji miasta

  • Drukuj
  • E-mail

Program imprezy plenerowej, która odbędzie się na rozwadowskim Rynku 5 września 2015 r. był głównym tematem spotkania mieszkańców Rozwadowa w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli zorganizowanego we wtorek, 21 lipca. Dyrektor i pracownicy Muzeum przedstawili uczestnikom spotkania propozycje na wrześniową imprezę pod nazwą Kulturalny Rozwadów, zgłoszone przez Muzeum, przygotowywane wspólnie z Urzędem Miasta, Państwową Szkołą Muzyczną i Miejskim Domem Kultury, przy wsparciu stowarzyszeń lokalnych.

Rozwadowianie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o planowanych na 5 września wystawach, koncertach i innych atrakcjach, ale sami chętnie dzielili się swoimi pomysłami i zaoferowali swoją pomoc w organizacji imprezy.

Wszyscy wyrażali nadzieję, że Kulturalny Rozwadów stanie się wydarzeniem cyklicznym, integrując mieszkańców Rozwadowa, Charzewic i innych osiedli, a także ożywi kulturalnie rozwadowski Rynek, którego potencjał jest bardzo duży, a zbyt rzadko wykorzystywany. Także spotkania z mieszkańcami, na których wspólnie omawiać się będzie planowane nowe przedsięwzięcia kulturalne dla Rozwadowa i Charzewic, mają na stałe wejść do kalendarza Muzeum.

Tegoroczna wrześniowa impreza odbędzie się pod hasłem Rozwadowski Sokół – na skrzydłach niepodległości. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” bowiem, wielce dla Rozwadowa zasłużone w okresie zaborów i w latach międzywojennych, stanie się tematem prezentowanych wystaw, pokazów sokolniczych, kinowych i zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Szczegółowy program imprezy podamy do wiadomości w sierpniu, także na stronie internetowej muzeum.

kulturalny rozwadów

Witaj Majowa Jutrzenko!

3 MAJA NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 maja 2017 r.  (śr ...

Jarmark Archeologiczny w Stalowej Woli-Rozwadowie

Przypominamy, że już w sobotę 24 września 2016 rozwadowski rynek stanie się na kilka godzin pra ...

"Wiwat Maj,Trzeci Maj"

Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało ...

Kulturalny Rozwadów

  KULTURALNY ROZWADÓW pod hasłem Rozwadowski Sokół – na skrzydłach niepodległości w 3 ...

Zapraszamy do stołu

  Kulturalny Rozwadów, 5 września (sobota) o godz. 18.30 ...

O Kulturalnym Rozwadowie w 325. rocznicę lokacji miasta

Spotkanie o Kulturalnym Rozwadowie w 325. rocznicę lokacji miasta ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj