Solidarność oczami młodych

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich.


Masz w sobie żyłkę dziennikarza? Interesuje cię otaczający świat? Jesteś dociekliwy? Interesujesz się przeszłością Stalowej Woli? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na reportaż o bohaterach stalowowolskiej „Solidarności”.

Oni mieli wtedy dwadzieścia parę lat, niektórzy więcej, a niektórzy mniej – jeszcze chodzili do szkoły. Czas był niełatwy: lata 80. Czy jest możliwe, żeby dzisiejsza młodzież popatrzyła na historię oczami swoich rówieśników i ich niewiele starszych kolegów z tamtych dni? Ludzi młodych, nawet nastolatków, mierzących się z niezwykle trudnymi realiami?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu (w formie audio, wideo, tekstu) z wybraną przez siebie osobą, zaangażowaną w działalność podziemnych struktur Solidarności. Oni są wśród nas, może to ktoś z sąsiadów, z rodziny?

Weź sprawy w swoje ręce i opowiedz nam historię bohaterów „Solidarności” widzianej twoimi oczami; opowiedz historię ludzi, którzy mieli odwagę walczyć o wspólną wolność.

Do wygrania nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace będą prezentowane na stałej wystawie  A jutro jest nieznane. Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-1989 lub na stronie internetowej Muzeum.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy przesłać potwierdzenie udziału do 18 listopada 2016 r. na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na gotowe reportaże czekamy do 30 listopada 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w załączonym Regulaminie.

Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Współorganizatorzy: KZ MOZ NSZZ "Solidarność" Huty Stalowa, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność”, Fundacja „Solidarni Stalowej Woli”.

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra", ze środków Gminy Stalowa Wola oraz Powiatu Stalowowolskiego.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj