Solidarność oczami młodych

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich.

  • Drukuj
  • E-mail

Masz w sobie żyłkę dziennikarza? Interesuje cię otaczający świat? Jesteś dociekliwy? Interesujesz się przeszłością Stalowej Woli? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na reportaż o bohaterach stalowowolskiej „Solidarności”.

Oni mieli wtedy dwadzieścia parę lat, niektórzy więcej, a niektórzy mniej – jeszcze chodzili do szkoły. Czas był niełatwy: lata 80. Czy jest możliwe, żeby dzisiejsza młodzież popatrzyła na historię oczami swoich rówieśników i ich niewiele starszych kolegów z tamtych dni? Ludzi młodych, nawet nastolatków, mierzących się z niezwykle trudnymi realiami?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu (w formie audio, wideo, tekstu) z wybraną przez siebie osobą, zaangażowaną w działalność podziemnych struktur Solidarności. Oni są wśród nas, może to ktoś z sąsiadów, z rodziny?

Weź sprawy w swoje ręce i opowiedz nam historię bohaterów „Solidarności” widzianej twoimi oczami; opowiedz historię ludzi, którzy mieli odwagę walczyć o wspólną wolność.

Do wygrania nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace będą prezentowane na stałej wystawie  A jutro jest nieznane. Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-1989 lub na stronie internetowej Muzeum.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy przesłać potwierdzenie udziału do 18 listopada 2016 r. na adres   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na gotowe reportaże czekamy do 30 listopada 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w załączonym Regulaminie.

Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Współorganizatorzy: KZ MOZ NSZZ "Solidarność" Huty Stalowa, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność”, Fundacja „Solidarni Stalowej Woli”.

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra", ze środków Gminy Stalowa Wola oraz Powiatu Stalowowolskiego.

podziemna solidarność

Oferta edukacyjna wystawy

Zachęcamy dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i uczniów do skorzystania z  „
...

Ogłoszenie wyników...

13 grudnia 2016 r. w 35. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego poznaliśmy wyniki dwóch konkursów ...

13 grudnia...

13 grudnia 2016 r., w 35. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego, zapraszamy na interaktywny konkurs ...

Oferta edukacyjna dla szkół na wystawie stałej "A jutro jest nieznane..."

Oferta edukacyjna dla szkół na wystawie stałej "A jutro jest nieznane..."  Ekspozycja stał ...

A jutro jest nieznane...

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy A jutro jest nieznane. Pod ...

Solidarność oczami młodych

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i student ...

Solidarność i młodzież

Konkurs pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego Solidarn ...

Warsztaty dziennikarsko-reporterskie

"Solidarność oczami młodych" Warsztaty dziennikarsko-reporterskie dla uczniów szkół ponadgimn ...

Szanujmy wspomnienia...

Spotkanie z cyklu "Szanujmy wspomnienia"... ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj