edycja_ogolna

Adres witryny:

Ksiądz prof. Wilhelm Gaj-Piotrowski (1924-2017). Badacz, regionalista, donator. W stulecie urodzin

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w program dla gości z niepełnosprawnościami

Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowej wystawy poświęconej niezwykłej postaci zasłużonej dla regionu. Poznajcie księdza – naukowca, badacza i kolekcjonera – Wilhelma Gaja-Piotrowskiego. Ten człowiek, któremu zawdzięczamy powstanie naszego Muzeum, miał niezwykle szerokie zainteresowania: historia, kultura ludowa, numizmatyka, kartografia, sfragistyka, heraldyka, archeologia… Dziedziny te w swojej działalności naukowej zgłębiał, kolekcjonował zabytki, pisał książki, które są bezcenną bazą wiedzy dla współczesnych badaczy. Na ekspozycji zobaczycie z bliska jego warsztat naukowy, archiwalne fotografie, pamiątki oraz zabytki z jego licznych kolekcji.

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w dla szkół ponadpodstawowych

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w dla szkół podstawowych klasy 4-8

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w dla szkół podstawowych klasy 1-3

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w dla przedszkoli

Wzornictwo Lasowiaków w publikacji pokonferencyjnej pt. Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej. Twórczyni i jej spuścizna – finał projektu

25. Wrzesień 2024 Opublikowane w aktualności

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli finalizuje ważny projekt dotyczący kultury ludowej Lasowiaków wydaniem publikacji pokonferencyjnej pt. Wzory lasowiackie według Marii Kozłowej. Twórczyni i jej spuścizna.

24. Wrzesień 2024 Opublikowane w programy-edukacyjne-nowości

Nowa oferta edukacyjna Muzeum COP

24. Wrzesień 2024 Opublikowane w programy-edukacyjne-nowości

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego do Muzeum powróciły również grupy szkolne. Dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego przygotowało wiele atrakcyjnych zajęć, wśród których znajdziecie m.in. „Szkołę Geniuszy” oraz „Miasto Skarbonkę”.

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerami telefonu 15 823 50 37 lub 453 676 082.

Modna w stylu art déco

16. Wrzesień 2024 Opublikowane w program dla gości z niepełnosprawnościami

Art déco to styl, który ze świata sztuki przeniósł się do wielu dziedzin życia: mody, rzemiosła, architektury, wystroju wnętrz. Nasza wystawa przeniesie Was do świata w stylu art déco, czyli do 20-lecia międzywojennego. Zobaczycie luksusowe suknie i różne akcesoria, m.in. torebki, wachlarze czy flakony na perfumy. Przybliżymy także ważny aspekt zachodzących wówczas zmian społecznych, których integralną częścią była walka kobiet o miejsce w życiu społecznym i politycznym.

Modna w stylu art déco

13. Wrzesień 2024 Opublikowane w dla dorosłych (grupy zorganizowane)

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL