Kątem oka – interaktywna wystawa czasowa w Muzeum COP

  • data:
  • kurator:
  • inne:
  • nieco dłuższy tekst:

30.09–17.11.2022, miejsce ekspozycji Muzeum Centralnego Przemysłowego, ul. Hutnicza 17

Studnia nieskończoności, największy na świecie piksel, kalejdoskop XXL, cylinder pokazujący anamorfizmy, kula plazmowa, magiczne biurko, urządzenie pokazujące złudzenie znikania człowieka czy lewitująca piłka. To wszystko można obejrzeć i doświadczyć w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Interaktywna wystawa edukacyjna odsłania przed nami wiele zagadek ludzkiego wzroku.

  • Drukuj
  • E-mail

Ekspozycja otwiera przed ciekawskimi świat optyki. Dzięki niecodziennym stanowiskom interaktywnym zwiedzający poznają anatomię ludzkiego oka oraz samodzielnie wykonują różne eksperymenty z zakresu optyki, fizyki i neurologii, które pomogą dostrzec, jak działa oko człowieka, w jaki sposób i dlaczego powstają iluzje optyczne. Wystawa pomaga odpowiedzieć na pytania o podstawowe kwestie związane z powstawaniem kolorów i właściwościami światła, pozwala lepiej zrozumieć zarówno nasz własny organizm i zmysł wzroku, jak również otaczający nas świat. A pomaga w tym kilkanaście niecodziennych eksponatów stworzonych przez naukowców.

Poznawanie ekspozycji oparte jest na doświadczeniu i indywidualnej aktywności każdego zwiedzającego. Wystawa jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z rodziną – kreatywnie, twórczo i pouczająco.

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa została wykonana przez firmę Logic Gate.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj