Warsztaty Wielkanocne 2022

Święta Wielkanocne tuż, tuż, więc najwyższy czas, by się do nich przygotować. Zapraszamy Was do udziału w warsztatach plastycznych, nas których przygotujemy wspólnie kolorowe świąteczne, wiosenne dekoracje.

• powiększ tekst zmniejsz rozmiar czcionki zmniejsz rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki zwiększ rozmiar czcionki

Przedszkola

Kwiatuszkowe jajko

Styropianowe jajko ozdobimy kolorowymi kwiatuszkami z papieru, a dzięki błyszczącej tasiemce stanie się ono miłą ozdobą np. dziecięcego pokoju

Kartka wielkanocna

Wysyłanie kartek świątecznych to bardzo stara tradycja. I chociaż dziś już trochę o niej zapominamy, to warto wysłać świąteczne życzenia do bliskich i przyjaciół, szczególnie na kartce wykonanej własnoręcznie.

Proponujemy Wam wykonanie kolorowej, wesołej kartki wielkanocnej z wiosennymi motywami.

Szk. podst. kl. 1-3

Kwiatuszkowe jajko

Kartka wielkanocna

Palma wielkanocna z papieru

Nieodłącznym motywem Wielkanocy są palmy. Na naszych warsztatach wykonacie własnoręcznie kolorową palemkę z papieru i bibuły.

Wesoła kurka z pisanką

Do przygotowania świątecznych dekoracji wykorzystać możemy nawet bardzo nietypowe materiały. Tym razem będzie to wytłaczanka po jajkach, z której zrobimy wesołą kurkę. Dodatkowym elementem będzie pisanka ozdobiona kolorowym sznurkiem lub papierowa wydzieranką.

Szk. podst. kl. 4-8

Palma wielkanocna z papieru

Wieniec wielkanocny

Popularną ozdobą świąteczną są coraz częściej kolorowe wianuszki. Na warsztatach skomponujecie i wykonacie wianek na bazie papierowego talerzyka i kolorowych pisanek z papieru.

Szkoły ponadpodstawowe

Kartka z ludowym akcentem

Proponujemy Wam wykonanie kolorowej, wesołej kartki wielkanocnej z wykorzystaniem naturalnych materiałów: słomy, ziaren zbóż, sznurka itp.

Cena – 6 zł

INFORMACJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ

Zachęcamy szkoły do podjęcia całorocznej współpracy, w ramach której uczniowie będą mogli skorzystać z pakietu zajęć plastycznych, wycieczek i lekcji muzealnych we wszystkich obiektach naszego Muzeum z wykorzystaniem zniżek i ulg.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI

Zajęcia można zarezerwować pod nr tel.: 15 844 85 56.

Zajęcia mogą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.30.

Czas trwania spotkań nie jest sztywno określony: od 45 do 90 min.

Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!

W przypadku rezygnacji z zamówionej lekcji prosimy o informację telefoniczną.

Nie prowadzimy zajęć z grupami nieumówionymi.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wszyscy uczestnicy zajęć proszeni są o przestrzeganie obowiązujących zaleceń sanitarnych i stosowanie indywidualnych środków ochrony.

MIEJSCE

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

Cena: 5–6 zł (w zależności od wybranego warsztatu)

Osoby z niepełnosprawnością – wstęp bezpłatny