Program edukacyjny do wystawy „Z dziejów regionu nadsańskiego”

Para buch!    NOWOŚĆ!

Inspiracją do zajęć związanych z częścią ekspozycji dotyczącą kolei będzie wiersz J. Tuwima „Stoi na stacji lokomotywa". Dzieci po wysłuchaniu całego wiersza zostają podzielone na grupy i każda grupa otrzymuje fragment wiersza w celu zilustrowania go, używając do tego brystolu białego i czarnych flamastrów. W wyniku tych działań twórczych powstanie scenografia dzięki której uczestnicy warsztatów spróbują zainscenizować treść tego utworu. Materiały: brystol, nożyczki, flamastry.

Wstęp wolny!

Prowadzenie: Edyta Lisek-Lubaś

Rezerwacje: 15 844 85 56 wew. 21, 797 120 229

Klub Małego Muzealnika

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na cykliczne zajęcia plastyczno-muzealne, prowadzone w oparciu o ekspozycję stałą: Z dziejów regionu nadsańskiego. Dzieci dowiedzą się, co to jest muzeum, będę też uczestniczyć w cyklicznych, zróżnicowanych tematycznie warsztatach nawiązujących do historii, archeologii czy etnografii.

Miejsce: wystawa stała „Z dziejów regionu nadsańskiego” ul. Sandomierska 1

Czas trwania: 45 min.

Cena biletu: dla przedszkoli - wstęp wolny.

Prowadzenie zajęć: Edyta Lisek-Lubaś

Rezerwacje: 797 120 229 (pn.-pt. w godz.8.00-15.00)

Archeolog - kto to taki?

To zajęcia archeologiczno-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym, przybliżające warsztat pracy archeologa.

Miejsce: wystawa stała „Z dziejów regionu nadsańskiego” ul. Sandomierska 1

Czas trwania: 45 min.

Dla przedszkoli: wstęp wolny.

Prowadzenie: Edyta Lisek-Lubaś

Rezerwacje: 797 120 229 (pn.-pt. w godz.8.00-15.00)

Lasowiackie laleczki z papieru

Dzieci tworzą papierowe laleczki według szablonów, poznają tradycyjny strój lasowiacki i dowiedzą się, jak dawnej żyli mieszkańcy wiosek w Puszczy Sandomierskiej.

Miejsce: sala edukacyjna, ul. Sandomierska 1

czas trwania: 45 min.

Cena biletu: dla przedszkoli - wstęp wolny.

prowadzenie: Edyta Lisek-Lubaś

rezerwacje: 797 120 229 (pn.-pt. w godz.8.00-15.00)