Kamień - brąz - żelazo: archeologia ziem nad dolnym Sanem i Łęgiem

Dla Szkół Podstawowych: klasy IV-VI oraz Gimnazjów

Prowadzenie: Monika Kuraś – archeolog.
Czas: 45 min.

Lekcja dotyczy najdawniejszej przeszłości regionu w dorzeczu dolnego Sanu i Łęgu od początków osadnictwa ludzkiego aż po kres starożytności i czasy wczesnego średniowiecza. Lekcji towarzyszy komentarz słowny odnoszący się do zabytków znajdujących się na stałej ekspozycji muzeum poświęconej archeologii ziem nad dolnym Sanem i Łęgiem, przybliżającej nam życie codzienne pradziejowych mieszkańców regionu w kolejnych epokach: kamienia, brązu i żelaza oraz pokaz animacji multimedialnych oraz oryginalnych zabytków archeologicznych, których uczestnicy zajęć mogą dotknąć.  Uczniowie szkół podstawowych dodatkowo otrzymują Przewodnik po wystawie stałej i mają możliwość rozwiązania zagadek archeologicznych. Natomiast uczniowie gimnazjów na zakończenie zajęć układają puzzle nawiązujące do zabytków prezentowanych na wystawie.