TU CZY TAM. WSPÓŁCZESNA POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI w Cieszynie

 

27.10.2017 do 21.01.2018, Zamek Cieszyn 

 

Najlepsi polscy ilustratorzy na wystawie, która poprzez aktywną zabawę pozwala odkrywać świat książek dla dzieci. 

Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. Wielu utalentowanych twórców oraz ich różnorodność i  pomysłowość  wsparta odwagą wydawców sprawiają, że mamy do wyboru coraz więcej wyjątkowych książek.

Wiemy, że czytanie dzieciom jest ważne. Ale czy mamy świadomość, że towarzyszący tekstowi obraz  ma w sobie równie wielką siłę? A ilustrator, projektant graficzny książki jest twórcą równorzędnym autorowi tekstu?
Wystawa prezentuje prace znanych i nagradzanych na świecie, polskich ilustratorów i projektantów graficznych. Do tej pory prezentowana była w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie oraz w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Od 27.10.2017 do 21.01.2018 możemy ją oglądać w Zamku Cieszyn (sala wystawowa, budynek A Oranżeria).

 

kuratorki: Ewa Solarz, Magdalena Kłos-Podsiadło;

projekt wystawy: Lech Rowiński, Marta Rowińska / Beton

projektanci: Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna
Niemierko, Ola Płocińska, Dawid Ryski