Fragment jednej z prac prezentowanych na wystawie Fragment jednej z prac prezentowanych na wystawie

NOWY EUROPEJSKI BAUHAUS – WIZJA ROZWOJU CENTRUM STALOWEJ WOLI A TOŻSAMOŚĆ MIASTA

4-23.12.2022, miejsce ekspozycji, Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli, ul. Hutnicza 17

 

Wejście na ekspozycję w ramach biletu na wystawę stałą


Ekspozycja jest podsumowaniem konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie projektu koncepcji zagospodarowania nowego centrum naszego miasta. Składają się na nią prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy po zetknięciu się z potrzebami mieszkańców Stalowej Woli, dzięki świeżemu spojrzeniu i za pomocą nieszablonowych pomysłów, mieli za zadanie zaproponowanie nowych rozwiązań w przestrzeni miejskiej, a zwłaszcza w jej centralnej części. Tematyka wystawy wpisuje się w aktualne działania władz Stalowej Woli, dotyczące planów zagospodarowania terenu placu Józefa Piłsudskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Katedra Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Urząd Miasta Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj