Mikrus - auto, któremu nie pozwolono dorosnąć

Na stalowowolskiej wystawie pokazano dwa odrestaurowane egzemplarze Mikrusa i jeden egzemplarz Meduzy (alternatywy konstrukcyjnej tego auta, która nie weszła do produkcji).

Oprócz tego eksponowane były oryginalne instrukcje obsługi, katalog części zamiennych i inne unikatowe dokumenty z epoki, ponadto skany sprawozdania z badań homologacyjnych przeprowadzonych przez Instytut Transportu Samochodowego, skany oryginalnych rysunków technicznych, wydruki fotografii przedstawiających Mikrusa i jego użytkowników – ze zbiorów prywatnych. Ważny element ekspozycji stanowił specjalnie nakręcony na użytek wystawy film dokumentalny, rejestrujący wspomnienia konstruktorów i użytkowników Mikrusa, a także pierwsza w Polsce publikacja książkowa poświęcona w całości samochodowi Mikrus, jego historii i właściwościom. Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie z jednym z konstruktorów z Mielca, prezentacja multimedialna: „Mikrus w sztuce", a także zlot Mikrusów, na które przybyło osiem aut z całej Polski

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj