Jacek Gałczyński – Malarstwo

Jacek Gałczyński urodził się w 1960 roku w Białej Podlaskiej, uczęszczał do Liceum Plastycznego w Lublinie, następnie ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie na Wydziale Grafiki u prof. Haliny Chrostowskiej obronił dyplom (1988).

Zajmując się grafiką, malarstwem, rysunkiem, a nawet rzeźbą sakralną, prezentuje różnorodny dorobek artystyczny. Brał udział w wystawach w Polsce, Danii, USA, Niemczech i Włoszech. Po studiach przez pięć lat pracował jako konserwator zabytków sakralnych we Włoszech. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach, zajmując wysokie miejsca.

Na wystawie prezentowana jest seria nostalgicznych krajobrazów. Delikatne, miękkie widoki wyrażają tęsknotę za idealnym obrazem natury. Najważniejszymi środkami ekspresji są światło i barwa - kolor, który artyście sprawia dużo radości, jest wciąż na nowo odkrywanym światem.

Obok krajobrazów eksponujemy serię pastelowych widoków architektury Białej Podlaskiej. Cykl delikatnych pasteli tworzy osobistą ikonografię miejsc, które zachwycają i inspirują artystę. Rysunki o cienkiej, ale wyrazistej, zdecydowanej linii, wydobywają zarysy architektury, perfekcyjnie oddają detale danej budowli, tworząc z jednej strony jej dokładny obraz, z drugiej ukazując malarską, sentymentalną wizję miasteczka.

Anna Szlązak

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj