Jarosław Kamiński – Żyrafy

Jarosław Kamiński urodził się w 1974 roku w Lublinie. Od 1994 roku mieszka w domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.

W latach 1994-2003 był uczestnikiem WTZ Roztocze w Lublinie. Od 2004 roku pracuje w pracowni plastycznej DPS im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i tyleż samo zbiorowych, uczestniczył w wielu plenerach artystycznych.

Cyklniezwykłych, wesołych Żyraf - pastelowych obrazów prezentowanych na wystawie jest odbiciem stanu ducha artysty. Bogata kolorystyka zachwyca rozmachem, ciepłem, świetlistością; z pozoru statyczne, umieszczone w pionie żyrafy dają uczucie dynamizmu, ekspresji, jakby były zaczarowane tańcem i śpiewem. Na większości obrazów pojawia się kolorowy krążek przypominający słońce, wesołego świadka szczęśliwego życia żyraf. Dynamiczne, upojone swoim szczęściem żyrafy emanują pozytywną energią, jakby przełamując szarości tego świata.

Wystawie towarzyszy katalog.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj