Chiny. Tradycja i kultura. Wystawa fotografii – Edward Grzegorz Funke

Edward Grzegorz Funke, to doktor nauk technicznych, absolwent Politechniki Gdańskiej, mieszkaniec Koszalina.

Fotografią zajmuje się od ponad czterdziestu lat. Członek rzeczywisty Fotoklubu RP, wiceprezes Bałtyckiego Towarzystwa Fotograficznego i uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów fotograficznych, krajowych i zagranicznych. Od kilku lat, wraz z małżonką Krystyną, realizują własny projekt fotograficzny Portret Świata i pod tą nazwą prowadzą też Autorską Galerię Fotografii.

Wystawa Chiny. Tradycja i kultura jest plonem ich dwukrotnej podróży po Chinach i Tybecie, w latach 2005 i 2006. Wędrowali od Pekinu i Badaling, przez prowincje środkowe i rolnicze południe, aż po Makau i Hongkong. Na ekspozycję składa się 60 dużych fotografii, wybranych spośród kilku tysięcy zdjęć tak, aby najlepiej – choć skrótowo – ukazały to, czego już niedługo nie będzie można zobaczyć: Chin bez „dobrodziejstw" cywilizacji i Tybetu nie zadeptanego przez turystów.

Wystawa do tej pory była prezentowana w Słupsku, Szczecinie, Warszawie i Jeleniej Górze. Ekspozycja przygotowana została przez Agencję Zegart.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj