Wystawy fotografii Artura Tabora: Bug. Nadbużańskie Podlasie. Te co skaczą i latają.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak niezwykły jest świat naszej polskiej przyrody, jak niespotykany w zurbanizowanej Europie.

Stalowowolskie Muzeum Regionalne w dniach 14.02.–13.04.2003 zaprezentowało dwie wystawy fotografii przyrodniczej – plon siedmioletniej pracy Artura Tabora, ornitologa i fotografika, współpracującego m.in. z National Geografic.

Zdjęcia i filmy Artur Tabor robi z ukrycia – w przemyślnych kryjówkach, które sam sporządza, spędza wiele godzin, by uchwycić w obiektywie płochliwe, rzadkie okazy rodzimej fauny. Taki sposób pracy przynosi znakomite efekty, czego dowodem są liczne nagrody.

Pierwsza z wystaw, którą było można obejrzeć w stalowowolskim muzeum, pt. „Te co skaczą i latają" uhonorowana została I nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu MIKROSFERA w Białowieży we wrześniu 2002, natomiast film „Podlaski przełom Bugu" towarzyszący drugiej wystawie: „Bug. Nadbużańskie Podlasie" zdobył I nagrodę na ogólnopolskim przeglądzie filmów o tematyce ekologicznej w Przysieku k. Torunia w 2002 r.

Wystawom towarzyszyła prezentacje multimedialne, katalog i pocztówki, a oprawę akustyczną stanowiły glosy natury nagrane na płycie CD. Było można obejrzeć też filmy: Podlaski przełom Bugu i Nadbużański Park Krajobrazowy oraz miniaturę Jak się robi film przyrodniczy.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj