Wystawy fotografii Artura Tabora: Bug. Nadbużańskie Podlasie. Te co skaczą i latają.

  • data: 21 lutego – 13 kwietnia 2003
  • kurator:
  • inne:

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak niezwykły jest świat naszej polskiej przyrody, jak niespotykany w zurbanizowanej Europie.

  • Drukuj
  • E-mail

Stalowowolskie Muzeum Regionalne w dniach 14.02.–13.04.2003 zaprezentowało dwie wystawy fotografii przyrodniczej – plon siedmioletniej pracy Artura Tabora, ornitologa i fotografika, współpracującego m.in. z National Geografic.

Zdjęcia i filmy Artur Tabor robi z ukrycia – w przemyślnych kryjówkach, które sam sporządza, spędza wiele godzin, by uchwycić w obiektywie płochliwe, rzadkie okazy rodzimej fauny. Taki sposób pracy przynosi znakomite efekty, czego dowodem są liczne nagrody.

Pierwsza z wystaw, którą było można obejrzeć w stalowowolskim muzeum, pt. „Te co skaczą i latają" uhonorowana została I nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu MIKROSFERA w Białowieży we wrześniu 2002, natomiast film „Podlaski przełom Bugu" towarzyszący drugiej wystawie: „Bug. Nadbużańskie Podlasie" zdobył I nagrodę na ogólnopolskim przeglądzie filmów o tematyce ekologicznej w Przysieku k. Torunia w 2002 r.

Wystawom towarzyszyła prezentacje multimedialne, katalog i pocztówki, a oprawę akustyczną stanowiły glosy natury nagrane na płycie CD. Było można obejrzeć też filmy: Podlaski przełom Bugu i Nadbużański Park Krajobrazowy oraz miniaturę Jak się robi film przyrodniczy.

archiwum wystaw 2003

Olga Boznańska

Zakończona 22 czerwca 2003 wystawa malarstwa Olgi Boznańskiej z Muzeum Narodowego w Krakowie wzbud ...

Człowiek – przemiany formy

Wystawa z kolekcji Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ...

Arcydzieła malarstwa polskiego w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki

W dniach 18 września - 12 października 2003 w salach wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Stal ...

Pejzaż i portret. Malarstwo z Muzeum Sztuki w Odessie

Wystawa która gościła w salach Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli w dniach od 17 października d ...
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj