Interaktywna wystawa sensoryczna "Poczuj sztukę"

1.05-30.06.2019 Interaktywna wystawa sensoryczna "Poczuj sztukę" w Muzeum Historyczno-Etnograficznym im. Juliana Rydzkowskiego  w Chojnicach

INTERAKTYWNA WYSTAWA SENSORYCZNA „POCZUJ SZTUKĘ” ma za zadanie w sposób ciekawy i nowatorski zaprezentować sztukę ludową, którą można nie tylko zobaczyć, ale również poczuć i dotknąć. Celem wystawy jest uwrażliwienie innych zmysłów niż zmysł wzroku.

Wystawa inspirowana jest kulturą ludową, a w szczególności ludową ornamentyką. Przygotowane eksponaty jednocześnie uczą i bawią, ćwiczą pamięć i koncentrację.Multimedialną przestrzeń tworzy osiem interaktywnych, zaawansowanych technologicznie stanowisk. Każde stanowisko opatrzone jest graficznymi instrukcjami działania oraz opisami przybliżającymi różne aspekty kultury ludowej.

Prosta zasada działania eksponatów oparta na doświadczaniu sztuki poprzez dotyk, zachęca do samodzielnych eksperymentów i ćwiczeń. Zwiedzający mogą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na dotyk, słuch i węch.

Strona internetowa strony:

http://muzeum.stalowawola.pl/poczujsztuke/

 

INTERAKTYWNA WYSTAWA SENSORYCZNA „POCZUJ SZTUKĘ” gościła już w:

Centrum Nauki „Experymentarium"  w Łodzi

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Świętokrzyskim

„Domu chemika” w Puławach

Muzeum Ziemi Leżajskiej w Leżajsku

Muzeum Przyrody i Techniki EKOMUZEUM im. Jana Pazdura w Starachowicach

Centrum Sztuki Mościce wTarnowie

Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie

 

Właściciel wystawy: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Koordynator wystawy: Elżbieta Skromak
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj