Wystawa "Miasto i las" w ramach Łódź Design Festival 2017

Miasto i las w ramach ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2017

04- 08.10.2017 – Centrum Festiwalowe Art Inkubator w Fabryce Sztuki, ul Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź


Miasto i Las to wystawa propagująca wiedzę o zwierzętach mieszkających w miastach. Autorzy chcieli zwrócić uwagę na żyjące w miastach ptaki, owady i ssaki,  na ich potrzeby,  zwyczaje, zagrożenia na jakie są narażone, ale też na korzyści jakie człowiek ma z ich sąsiedztwa. Jednym ze sposobów pomocy dzikim zwierzętom w mieście jest udostępnianie im budek lęgowych. Do projektu zostali zaproszeni znani polscy projektanci; po konsultacjach z ekspertem zaprojektowali oni budki lęgowe i miejsca schronienia dla ptaków, ssaków i owadów.

Wystawa ma charakter edukacyjny. Skierowana jest do wszystkich miłośników przyrody. Zaaranżowana tak, by szczególnie zainteresować i uwrażliwić dzieci, które dzięki zadaniom i specjalnym instalacjom aktywnie poznają życie zwierząt.

Od marca 2016 roku wystawa została pokazana podczas: Design March w Reykjawiku, Gdynia Design Days, Helsinki Design Week, Greenahouse Stockholm Lighting and Furniture Fair, a także w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Zamku Cieszyn i Estonian Museum of Applied Art and Design.

 

Kurator - Ewa Solarz

Grafika - Małgorzata Gurowska

Scenografia – Ewa Bochen i Maciej Jelski - Kosmos Project

Projektanci: Agnieszka Bar, Marta i Lech Rowińscy / Beton, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, Zofia Strumiłło-Sukiennik, Krzysztof Benke, Tomasz Korzewski / Beza Project, Asia Piaścik / Dingflux, Marta Niemywska-Grynasz, Dawid Grynasz, Małgorzata Ćwiek / Grynasz Studio, Monika Brauntsch / Kafti, Ewa Bochen, Maciej Jelski / Kosmos Project, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski / Malafor, Marcin Pogorzelski / Mapog, Liliana Krzycka i Rafał Pieszko / Menthol Architects.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce prywatności.
Zaakceptuj